WORKSHOPY

Kurzy pro každého

Cílem těchto kurzů není vzdělávání budoucích terapeutů, ale intenzivní možnost proniknout do nejdůležitějších základů pohybu a systému cvičení.

Individuální hodinová lekce je zaměřena vždy přesně na řešení vašeho problému, je přesně cílená, ale množství potřebných informací se nedá v jedné hodině předat.

Proto tento kurz - workshop. Protože se jedná o poměrné malé skupinky, je zde do jisté míry zaručen individuální přístup a časově lze obsáhnout větší škálu potřebných informací.

Ideální pro sportovní oddíly, tanečníky, firmy ale i jednotlivce.

Workshopy pořádám v našich prostorách klubu RUNNING ZONE, ale v případě zájmu a zaručení dostatečného místa na cvičení mohou být uskutečněny "na míru" i u vás, kdekoliv v ČR.

Obsahem kurzu je:

- základ principu pohybu

- spirální a vertikální svalová řetězení

- hlavní příčiny bolesti zad

- účinky osového držení těla, mobilizace pánve a lopatky na pohybový aparát

- účinky cvičení při výhřezu meziobratlového disku, skolióze a pod.

- principy cvičení SPS - prevence, kondice a regenerace

- aktivní pomoc při bolestech zad a kloubů

- pohybové vzorce, přetížení svalových skupin, stressové reakce

- jak eliminovat negaivní faktory, přetěžující páteř a klouby

- jak zvýšit kondici, podpořit kardiovaskulární systém a centrální nervovou soustavu.

- Jak docílit koordinované chůze a běhu, posílení svalů pánevního dna

- jak správně dýchat nejen při cvičení

- jak využít princip cviků pro běžný život

Toto je část věnovaná cvičení SPS, ale zároveň se v ní snažím o prolnutí s dalšími funkčními technikami cvičení a jejich vlivům na tělo.

Po absolvování intenzivního kurzu by účastník měl odcházet s pro něj nejdůležitějšími informacemi o zdravém provedení pohybu, umí základní cviky a chápe jejich princip a to nejdůležitější - aplikace této metody do běžného života. A to je nejlepší prevence proti bolestem a přetěžování pohybového aparátu.

Každý dále může cvičit doma sám, navštěvovat skupinové lekce nebo se věnovat např. zvyšování své vlastní kondice pro specializované sporty či tanec.

Běžná délka workshopu - 2 - 4hod.

workshopy SPS+

Čili ve zkratce :

Intenzivní kurzy s určitým zaměřením. Jedná se o fůzi cvičení SPS metody a dalších mobilizačních cviků vedoucích k průpravě a lepší kondici ve sportovních odvětvích, kterým se sám rád věnuji. 

teorie i praxe, intenzivní cvičení i trocha anatomie a možná pro mnohé jiný pohled na detail pohybu.

Nejbližší kurzy :

Momentálně díky práci v centru Smíšek v Praze, jsou veškeré workshopy ( a zároveň i individuální či skupinové lekce ) přesunuty sem. V případě zájmu mne prosím kontaktujte, případně se obraťte přímo na recepci rehabilitačního centra Smíšek.


Přihláška na kurz